زمان برگزاری جشن سینمای مستند با رقابت ۳۸ فیلم مشخص شد

زمان برگزاری جشن سینمای مستند با رقابت ۳۸ فیلم مشخص شد

به نقل از بلاگ سینمامارکت، محمد صوفی رئیس یازدهمین جشن مستقل سینمای مستند با اشاره به اینکه این جشن قرار است ۳۱ مرداد ماه برگزار شود، گفت: امسال یازدهمین دوره جشن مستقل سینمای مستند را پشت سر می‌گذاریم و سومین دوره‌ای است که این جشن را به صورت مستقل برگزار می‌کنیم.

وی بیان کرد: در ۸ دوره اول شیوه برگزاری این جشن به این شکل بوده است که ۲ انجمن صنفی کارگردانان و تهیه‌کنندگان سینمای مستند به‌صورت یکی در میان این جشن را برگزار می‌کردند، از دوره نهم هر ۲ صنف تصمیم گرفتند تا در شکل یک هیأت رئیسه جشن را به صورت مشترک برگزار کنند.

این تهیه‌کننده سینمای مستند تاکید کرد: هیأت رئیسه مورد نظر از هر ۲ صنف تشکیل شده است که شامل ۴ نفر از صنف تهیه کنندگان و ۴ نفر از صنف کارگردانان است، در سال جاری از تاریخ ۱۲ خرداد ماه دبیرخانه جشن فعال شد و فراخوان شرکت در جشن از ۱۹ خرداد ماه منتشر شد. در این دوره از جشن نزدیک به ۸۰ فیلم به دبیرخانه درخواست حضور دادند و در نهایت از بین فیلم‌هایی که پرونده‌های آن‌ها کامل شد و در زمان اعلام شده به دبیرخانه ارائه شد، ۶۴ فیلم در اختیار هیأت انتخاب قرار گرفت.

وی توضیح داد: آثار انتخاب شده مستندهای کوتاه و نیمه بلند است و همانند گذشته تنها آثاری برای داوری انتخاب می‌شوند که تهیه‌کننده یا کارگردان عضو خانه سینما باشند. هیأت انتخاب از میان این آثار ۳۴ فیلم را برای بخش مسابقه انتخاب کرد.

رئیس یازدهمین جشن مستقل سینمای مستند ادامه داد: تنوع موضوعی در آثار ارائه شده به دبیرخانه بسیار بالا بود و آثار بسیار خوبی ساخته شده است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر هیأت داوران مرحله اول داوری خود را شروع کرده اند، تاکید می‌کنم که همانند دوره‌های قبل باید نامزدهای خود را برای جشن اصلی خانه سینما معرفی کند، یادآوری می‌کنم که در جشن اصلی خانه سینما، سینمای مستند ۲ تندیس بهترین کارگردانی مستند و بهترین تهیه کنندگی مستند را خواهد داشت.

عضو هیأت مدیره انجمن صنفی تهیه‌کنندگان سینمای مستند توضیح داد: داوری نهایی یازدهمین جشن مستقل سینمای مستند، اواخر مردادماه و نزدیک به برگزاری جشن انجام می‌شود.

صوفی در پایان گفت: تاکید می‌کنم هر ۲ صنف کارگردانان و تهیه‌کنندگان مستند امسال نیز همکاری خوبی در برگزاری این جشن داشته‌اند و مشکلات و اختلافات گذشته خود را پشت سرگذاشته‌اند و در حال حاضر با یکدیگر همکاری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *