ایل من

ایل من

تولید مستند «ایل من» با قصه عشایر نخبه و کارآفرین
مجموعه مستند «ایل من» به کارگردانی «سعید نبی» و با موضوع زندگی عشایر نخبه و کارآفرین تولید شد.

«سعید نبی» تهیه کننده و کارگردان مجموعه «ایل من» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس از پایان تولید مجموعه مستند ایل من در فاز اول در ۶ قسمت خبرداد که به قصه زندگی عشایر نخبه‌ای که با شیوه‌های نوین تجارت به تولید ثروت در کشور رسیده‌اند، پرداخته است.
وی ادامه داد: برای سالیان سال است وقتی صحبت از عشایر می شود خواسته یا ناخواسته دامداری به ذهن می‌رسد و کوچ و دست بافته‌های سنتی و انداختن ترشی‌های ارگانیک. اما کمتر کسی است که نام عشایر ایران را با تجارت در حوزه بوم‌گردی سیه چادری آن هم در حوزه بین الملل شنیده باشد و عرضه صنایع دست بافت عشایری به اروپا و آمریکا و آسیا، آن هم با تکنیک‌های نوین بافت و عرضه و مشتری مداری که این روزها در دانشگاه‌های روز دنیا از آن با عنوان برندیگ و مارکتینگ و شیوه‌های نوین بازاریابی یاد می‌کنند.
نبی تاکید کرد: امروز بسیاری از اعداد و ارقامی که قبلا در جامعه شنیده نمی‌شد و قبحش امروز ریخته شده، برای برخی عشایر نخبه چادر نشین تحصیلکرده و خلاقی که ایده‌های نو داشته‌اند و در کنار ثروت‌های طبیعی زیسته‌اند، تبدیل به خاطره شده، البته این آرزوهای نسل جدید کمتر دیده شده و شنیده شده است. ایده تولید این مجموعه نیز بعد از برخورد و شناسایی عشایر نخبه و کارافرینی که در سطح کشور در همان آرامش زندگی عشایری و دور از اذهان رسانه‌ها فعالیت و کسب ثروت می‌کنند، داده شد که قرار است در ۲۶ قسمت ساخته شود ، البته در فاز اول ۶ قسمت آن تهیه و تولید شده و برای پخش تحویل شبکه مستند شده است.
وی در پایان با بیان اینکه تولید این مجموعه از سال ۹۵ آغاز شده و فاز اول آن در سال ۹۸ تکمیل شده، گفت: از سبک‌های متعدد فیلمسازی در ساخت این مجموعه بهره گرفته شده و قطعا در کنار سرگرمی برای همه عزیزانی که مخاطب و بیننده این مجموعه باشند فرصت مطالعاتی طلایی در تجارت از اندوخته‌های خود در کنار زندگی عادی خواهد بود.
به گزارش فارس، کارگردانی این مجموعه را سعید نبی و بابک بهداد به عهده داشته‌اند و نویسندگی آن را مریم خدیوی بروجنی انجام داده است. همچنین این مجموعه توسط مهران فرد پور فیلمبرداری، عباس زالی صدابرداری و داریوش اطهاری تدوین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *