کتایون جهانگیری: آسیب‌های جدی در حیات وحش وجود دارد/ ادامه تولید «پناهِ جان»

کتایون جهانگیری: آسیب‌های جدی در حیات وحش وجود دارد/ ادامه تولید «پناهِ جان»

کتایون جهانگیری کارگردان «همه چیز درباره آرزو» درباره این مستند و کارهای آینده خود گفت.

کتایون جهانگیری کارگردان «همه چیز درباره آرزو» که درسیزدهمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت و در بخش کوتاه حضور دارد، در گفتگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری صبادرباره این فیلم گفت: از آنجایی که چندسالی است درباره محیط زیست فعالیت می‌کنم با خیلی از مسایل از نزدیک مواجه شدم و شاهد مشکلات بسیار و آسیب‌های جدی در حوزه حیات وحش بودم. از آنجایی که یکی از رسالت‌های ما آگاه کردن است، تصمیم گرفتم این فیلم را بسازم تا مردم ببینند و به حساسیت قضیه پی ببرند. در طول این سه سال خودم نیز با چیزهای جدیدی آشنا شدم که برایم تازگی داشت.

کارگردان «همه چیز درباره آرزو» توضیح داد: «همه چیز درباره آرزو» ۴۰ دقیقه است که نریشن محور و مصاحبه محور نیست. این فیلم گزارش یک اتفاق است و با توجه به این که مسئله ای را شرح می‌دهد، دیدگاهی دارد و در عین حال رسالتی بر دوش خود دارد.

وی ادامه داد: فیلمبرداری این کار از بهمن سال ۹۵ شروع شد و تا دی ماه ۹۶ ادامه داشت اما فیلم ارسال شده مربوط به فیلمبرداری تا اواخر آذر است. در طول فیلمبرداری فقط من اجازه حضور در آنجا را داشتم و فیلمبرداری را خودم انجام می‌دادم. تنها دو جلسه با گروه فیلمبرداری داشتیم که مربوط به بخش مصاحبه و گفتگوهای کار است.

جهانگیری درباره موضوع فیلم مطرح کرد: آرزو پلنگی بود که یک حرکت را ایجاد کرد و دامپزشکان را متوجه رسالت جدی آنها که درمان حیات وحش است، کرد تا جایی که دیدم در بعضی موارد رایگان نیز به این کار می‌پردازند.

وی درباره اتفاق پیش آمده برای آرزو گفت: تعدادی از دامپزشکان گفتند که در حال مردن است و پوست و… آن را باید رد کنند و اختلافاتی بین خود سازمان محیط زیست ایجاد شد و تصمیم گیری برای نژاد آرزو خیلی حساس شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *